15.2.1410 - HOkl, s.347-348, listina: 305
Text listinyZsigmond király a Sáros vármegyei Pósolaka birtokra szabad telepedést enged. ...possessionem Posolaka apellatam in Comitatu de Sarus existentem, quam fideles nostri magister Martinus maioris cancellarie nostre notarius ac Paulus frater... Referencie na listinuUzovskí zemania sa tu ešte okolo roku 1410 snažili usadiť nových poddaných. Lákali ich sľubom, že im poskytnú
trojročnú lehotu oslobodenia od dane a dávok zemanom. (Uličný, 1990, s.249) |
Použitá literatúra:
Nagy, I., Deák, F., Nagy, G. : Hazai oklevéltár 1234-1536.. Budapest, 1879, 473 s. Dostupné online
Uličný, F.: Dejiny osídlenia Šariša. Východoslovenské vydavateľstvo, Košice, 1990, 513 s.
- Nagy, I., Deák, F., Nagy, G. : Hazai oklevéltár 1234-1536.. Budapest, 1879, 473 s. Dostupné online
- Uličný, F.: Dejiny osídlenia Šariša. Východoslovenské vydavateľstvo, Košice, 1990, 513 s.